Rakı Kiti ile Rakı yapımı

Rakı Kiti Aroması

Rakı kiti, evde içecek yapımı için kullanılan bir üründür. Rakı kiti, damıtma yolu ile alkol oranı yüksek olan ve anason tohumu ile aromalandırılan geleneksel Türk içkisi olan rakıyı yapmanızı sağlar

Rakı kiti nasıl kullanılır?

Rakı kiti ile rakı yapmak için öncelikle tarımsal kökenli %96 etil alkol kullanmanız gerekir. Alkolü bir damıtma kabına koyun ve bekletin.  Sonra, alkolü anason tohumundan elde edilen anason yağı ya da rakı kiti ile karıştırın ve bir süre bekletin. Daha sonra su ekleyerek seyreltiniz. Anason yağı alkolün içinde çözünerek rakının karakteristik aromasını verecektir. Rakınız hazır olduğunda, istediğiniz oranda su ile seyreltebilir ve buz ile servis yapabilirsiniz.

Rakı kiti ile rakı yapmanın avantajları nelerdir?

Rakı kiti ile rakı yapmak hem eğlenceli hem de ekonomik bir hobidir. Kendi rakınızı yaparak, istediğiniz tadı ve kaliteyi elde edebilirsiniz. Ayrıca, piyasada bulunan rakılara göre daha ucuz maliyetli olacaktır. Rakı kiti ile rakı yapmak aynı zamanda geleneksel Türk kültürünü yaşatmanın bir yoludur. Evde rakınızı yaparken, arkadaşlarınızla veya ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Rakı aroması çeşitleri : Göbek anason, yeni anason, altın sarısı anason, yaş üzüm anason ve yunan anason olarak web sitemizden online sipariş verebilirsiniz. Ürünlere gözatmak için burayı tıklayınız.

Keyfiniz bol olsun.

Bir cevap yazın

Bu Site SubWoo® E-ticaret Sistemleri kullanmaktadır
Bu site 24 yaş ve üzeri için uygun olup, sadece hobi amaçlı üretimler için yardımcı malzemeler içerir. Butik içki, alkollü ürün satışı ve tanıtımı yapmaz ve özendirici faliyette bulunmaz. 24 yaşından küçükseniz ya da kullanım şartlarını kabul etmiyorsanız siteden çıkış yapmanız gerekmektedir.
Online Destek
1
Görüşme Başlat
Butik İçki
Hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası destek alabilirsiniz.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?