Evde Kendi İçkinizi Yapmak İçin Tüyolar

Evde kendi içkinizi yapmak için tüyolar, son zamanlarda ülkemizde hobi haline gelen evde içki yapımı için en çok merak bilgilerden derlenmiştir.

Evde Kendi İçkinizi Yapmak İçin Tüyolar
Deniz Manzaralı Rakı Keyfi

Merhaba. Bugün sizlere kit kullanımıyla ilgili en sık sorulan sorulardan bir derleme yapmak istiyoruz. Hazırsanız soru ve cevaplara geçelim.

 

Soru: Viski Kitimi nasıl kullanmalıyım?

Cevap: Kitinizi önceden hazırlamış olduğunuz 1 Lt’lik ürünün içine ( 400 ml Etil Alkol + 600 ml Su ) katmadan önce iyice sallayın ve şişeyi Alkol+Su karışımına ekleyin. Karışımınızı iyice çalkaladıktan sonra 2-3 gün oda sıcaklığında ve ışık görmeyen bir yerde saklayın.

 

Evde Kendi İçkinizi Yapmak İçin Tüyolar
Viski Keyfi

1 adet kitle ne kadar içki yapabilirim?

Butik İçki kitleri tek kullanımlık ve 1 Litre bitmiş ürüne ( 400 ml Etil Alkol + 600 ml Su ) göre ayarlanmış ölçülerdedir. 10 ml kitle 1 litre içki elde edebilirsiniz.

 

Etil Alkole katılan suyu kaynatmama gerek var mı?

Etil Alkolle karıştıracağınız suyu önceden kaynatmış olmanızda fayda vardır. Ph değeri yüksek ya da damak tadınıza uygun herhangi bir su markasını oda sıcaklığındayken Etil Alkolle karıştırmanız tavsiye edilir.

Evde Kendi İçkinizi Yapmak İçin Tüyolar
Lezzetli Kokteyller

Evde Rakı yapmak için anason yağını nasıl kullanmam gerekir?

Butik İçki marka %100 Saf, Doğal Anason Yağını 2.8 ml ölçüsünde gönderiyoruz. Bu ölçü toplamda 1 Lt Etil Alkol + 1.150 Lt Su karışımına yetecek ölçüdedir. Yani 2.150 Lt bitmiş ürüne uygulanacak ölçüdedir.

 

Anason Yağı donmuş halde. Şişedeki ürünü nasıl çözdürebilirim?

 

%100 Saf, Doğal Anason Yağı 20° altındaki ısılarda şişede donmuş halde gelecektir. Bu da ürünün kalitesinin göstergesidir. nakliye aşaması boyunca ortam ısısına bağlı olarak ısınıp likit hale ( gelebilir )  Ürünü çözdürmek için Benmari Yöntemini kullanabilirsiniz. Kit şişesini su kaynattığınız bir kabın içerisine bırakırsanız bir süre sonra akışkan bir hale gelecektir.

Evde Kendi İçkinizi Yapmak İçin Tüyolar
Single Malt Viski

Evde kendi içkinizi yapmak için gerekli tüyolar arasında belki de en önemlisi budur.

Etil alkolüm bitti. Elimdeki Viski Kitini Votkayla karıştırabilir miyim?

Tabi ki. Etil Alkol yerine Votka içine Viski Kiti karıştırıp tüketebilirsiniz. Bilindiği üzere Votka distile edilip seyreltilmiş bir alkollü içkidir. Viski Kiti veya Viski Aroması ( belirtilen ölçüleri aşmamak şartıyla ) uygulayabilirsiniz. Aromalar için sağlıklı ölçü 1 Lt bitmiş ürün için maksimum 3-4 ml oranında aromadır.

 

Viski Kiti dışında başka ne tür tat vericiler kullanabilirim?
Cevap: Hazırladığınız içkinin içine Viski Kitinden başka 1 tatlı kaşığı bal katabilirsiniz. Eğer elinizde bal yoksa 2-3 kesme şeker eritip katabilirsiniz. Ayrıca 1 çay kaşığı pekmez denenebilir. Bu yöntemler daha yumuşak ve tatlı bir içim tecrübesi sağlayacaktır. Daha aromatik bir lezzet için karanfil ya da tarçın çubuğu ekleyip 8-10 saat bekletin. Arada tadım yapıp ağız tadınıza göre karar verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Online Destek
1
Görüşme Başlat
Butik İçki
Hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası destek alabilirsiniz.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?