Votka ile yapabileceğiniz kolay kokteyl tarifleri

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz Votka kokteylleri;

Votka Martini

Bu klasik coctail, votka ve vermut (tanımı için aşağıya bakın) karıştırılarak hazırlanır. Önce bir shaker’a 2 oz votka ve 1 oz vermut ekleyin. Shaker’ı kapatın ve içini hafifçe sallayın (ya da “çalkalayın”) – bu, votka ve vermut’un iyi bir şekilde karıştırılmasını sağlar. Daha sonra bir martini kupasına süzün ve dilimlenmiş zeytinlerle servis edin.

Votka Limonata:

Bu coctail, votka, limonata ve limon suyu karıştırılarak hazırlanır. Önce bir bardak ya da kupa dolusu buz ekleyin. Daha sonra 1 oz votka, 4 oz limonata ve 1 oz limon suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Limon dilimleriyle süsleyin ve servis edin.

Votka Mojito:

Bu coctail, votka, limon suyu, nane, şeker ve soda karıştırılarak hazırlanır. Önce bir bardak içine 1 oz votka, 1 oz limon suyu, 1 çay kaşığı şeker ve birkaç nane yaprakları ekleyin. Bu karışımı iyice çalkalayın ve buz ekleyin. Daha sonra bardağın üstüne soda suyu ekleyin ve iyice karıştırın. Limon dilimleriyle süsleyin ve servis edin

Votka Sunrise:

Bu coctail, votka, portakal suyu ve grenadine (tanımı için aşağıya bakın) karıştırılarak hazırlanır. Önce bir bardak içine 1 oz votka ve 4 oz portakal suyu ekleyin. Daha sonra bardağın üstüne 1 çay kaşığı grenadine ekleyin ve iyice karıştırın. Bardağın üstüne buz ekleyin ve servis edin.

Votka Tonic:

Bu coctail, votka ve tonik suyu karıştırılarak hazırlanır. Önce bir bardak içine 1 oz votka ve 4 oz tonik suyu ekleyin. Bardağın üstüne buz ekleyin ve servis edin.

Not: Vermut, genellikle şarap ve çeşitli bitkiler, baharatlar ve aromaların karışımından yapılan bir içkidir. Grenadine ise, özellikle coctail tariflerinde kullanılan, portakal çekirdeği, kabuğu ve suyu ile çilek, çilek meyvesi ya da çilek suyu gibi meyvelerden yapılmış, ekşi ve şekerli bir sıvıdır.

Bu tarifler sadece birkaç örnektir ve siz de kendi zevkinize göre değiştirip çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin, votka limonata tarifine birkaç küçük dilim karpuz ekleyerek votka karpuz tarifini oluşturabilirsiniz. Ya da votka mojito tarifine muz suyu ekleyerek votka muz tarifini oluşturabilirsiniz. Önemli olan, içeceklerinizi sevdiklerinizle paylaşarak eğlenmeniz ve keyif almanızdır. İyi eğlenceler!

Votka yapabileceğiniz tahıl kitlerimize buradan ulaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

Online Destek
1
Görüşme Başlat
Butik İçki
Hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası destek alabilirsiniz.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?