Viski Kiti ile Evde Viski Yapımı

Biri viski ve kiti mi dedi? Şu sıralar herkesin aklında lezzeti ile damaklarda tat bırakan viski ile ilgili birçok soru var. En çok merak edilenler ise viski fiyatları, nereden alınabileceği, en lezzetli olanı… İşte bu yazımızda size bütün bunları kafanıza takmayacağınız basit bir yanıt bulduk: evde viski yapımı.

Alkollü içecekler arasında viski farklı çeşitleri ile farklı damak zevklerini hitap eder. Bu leziz içkinin kendi içinde bir kültürü vardır ve bir viski yapımı aşamasına girmeden önce onun hakkında bilinmesi gerekenler vardır.

Öncellikle şunu söylemek gerekir ki viskinin bardağının özel olması, içim şekilleri ve yapım şekilleri başta olmak üzere onu diğer içkilerden ayıran yönleriyle öne çıkar. İşte bu kendi kültürü ile kendine hayran bırakan içkinin kitleri vardır. Evde kitle hazırlayabileceğiniz viski ile siz de bu lezzetli içkiye kolayca ulaşabilir aynı zamanda yaptığınız özgün viski ile partilerin vazgeçilmezi olabilirsiniz.

Peki ama hangi tür viski yapılabilir. İlk önce hangi türü istediğinize karar vermeniz gerekir.

Viskinin birçok çeşiti vardır. Biz sizin için üç popüler olanından bahsetmek isteriz. Bunlar malt, tahıl ve harmandır.

  1. Malt: Üretiminde yalnızca arpa ve su kullanılan, tek damıtın evinden çıkan visikilere verilen addır. Birçok ülkenin (örnek: İskoçya ve İrlanda) malt viskisi ünlüdür.
  2. Tahıl: Üretiminde buğday, çavdar, yulaf, mısır gibi farklı çeşitlerde tahıllar arpa ile birlikte bu türün yapımında kullanılır.
  3. Harman: Viskilerin çoğunluğu bu türdedir. Malt ve tahıl vikinin karışımı olarak tanımlayabileceğimiz bu tür insanlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Evde Viski Kiti ile Viski Yapımı ve Hazırlanışı…

Viski Kiti
Viski Kiti ile Evde Kendi Viskinizi Yapın

 

Evde viski hazırlamakta gerekli malzemeleri nelerdir? Viski kiti nereden bulunur? Maliyeti nedir? Öncellikle ilk sorumuzdan başlamak isteriz. İşte asıl merak edilen sorulardan biridir bu soru. Hazırlanışı için 420 ml Etil Alkol + 580 ml Su gerekir.

İşte size bir kit ile hazırlanış tarifi…1 Lt bitmiş ürün içine (420 ml Alkol + 580 ml Su) 10 ml Viski Aromasını ekleyerek çalkalayınız. Dilerseniz 2-3 adet kesme şekeri eritip ekleyebilirsiniz. Demlenme Süresi ise 2-3 gündür. Daha fazla bilgi için viski hazırlama kitlerine göz atabilir, daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Viski Kiti ile Evde Viski Yapımı” yazısında bir düşünce

  1. Suleyman Sasmaz diyor ki:

    çok hızlı kargo ertesi gün elime ulaştı üçlü set aldım anason yağı çok güzel gliserin de harika ama yaş üzüm aromasını beğenmedim ve kullanmadım unun haricinde herşey çok güzel güvenilir bir marka tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

Online Destek
1
Görüşme Başlat
Butik İçki
Hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası destek alabilirsiniz.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?