Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri

Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri

 

Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri bu yazımızın konusu. Çünkü içki denince satın aldığınız şişenin ne kadar önemli olduğunu biz de sizin kadar iyi biliriz! Hazırsanız göz kamaştıran en güzel içki şişeleri sizi bekliyor…

Kraliçenin tahta çıkışı kadar prestijli bir olay, güzel bir İsveç kasabasına saygı göstermek veya kendi kişisel zaferlerini kutlamak için olsun ya da olmasın bazı şirketlerin şişelerinin tasarımına adadıkları zanaatkarlık seviyesi görülmeye değer. Bununla birlikte, alkollü içki şişesi tasarımları korkunçtan muhteşeme, orijinalden sıradanlığa ve basitlikten detaycılığa kadar büyük farklılıklar gösterir. Bazı şişeler dolapların derinliklerinde saklanırken, bazıları herkesin hayranlıkla bakacağı gurur kaynağı olmayı hak eder.

Neyse ki, çoğu şirket şişenin güzelliğinin veya farklılığın satın alma potansiyeli üzerinde bir etkisi olabileceğini düşünmüş ve içkilerini pazarlamak için birbirinden farklı şişeler yaratmış. İster raflarda öne çıkmak, ister farklı olmak, ister açık artırmada rekor teklifler almak, ister prestij elde etmek için olsun, şişenin estetiğinin fark yarattığı bilinmekte. Konyaktan Votkaya, şişeleriyle dikkat çeken 10 içkiyi listeledik.

 

 

Khukri Coronation XXX Rom

 

 

Hançer şeklindeki bu şişe, ilk defa Nepal Kralı Shri Birendra Bir Bikram Shah Dev’in 1974’teki taç giyme törenini kutlamak için üretildi ve Khukri Rum şişeyi bu gün hala üretmeye devam ediyor. “Khukri” adı, Nepal’in eski çağlardan kalma geleneksel bıçağından geliyor.

 

 

Saygın ve etkili bir silah olmasının ötesinde, aynı zamanda dağlarda yaşayan halkın çok amaçlı bıçağıdır. Eşsiz şekli nedeniyle, her şişe elle üretiliyor. İnternette bu Romu 75 dolar’a bulmak mümkün.

 

Casta Pasion Extra Añejo Worm Tekila

 

 

Bu el yapımı şişe, Meksikalı zanaatkarlar tarafından yüzde 100 geri dönüştürülmüş camdan üretilmiştir ve agav bitkisinde yaşayan larvalardan esinlenmiştir. Şişeler o kadar şirin ki, neredeyse aşırı fiyat etiketine değer diyebiliriz. Tek bir solucan şekilli şişeyi 8 işçi ve 15 dakikada üretiyor. Şişelerin her biri elle numaralandırılmış ve imzalanmıştır. Extra Anejo, beyaz meşe fıçılarda üç yıldan fazla yaşlandırılır böylece tekilaya tam gövdeli odunsu tatlar ve pürüzsüz bir görünüm ile zengin, derin bir renk verir.

 

Bowmore 1957

 

Bu son derece nadir şişe, şimdiye kadar piyasaya sürülen en eski Islay Single Malt olan Bowmore 1957. 1957’de damıtılan bu İskoç viskisi, 2011’de şişelenmeden önce İskoçya’nın en eski olgunlaşma deposu olan 1 numaralı kasada yarım yüzyıldan fazla süre meşe bir fıçıda yaşlandırıldı.

 

 

Şişe elle üflenmiş ve dünyanın en iyi cam sanatçıları, Brodie Nairn ve Nichola Burns, tarafından üretilmiş. deniz seviyesinin altındaki depoya karşı çırpınan dalgaları anımsatan dekoratif cam dalgaları. Şişe Hamilton & Inches tarafından yapılış el yapımı bir platin tıpa ile taçlandırılmış. Yine Nairn ve Burns tarafından iki bardak ve bir su sürahisi, Peter Toaig tarafından elle seçilmiş İskoç Meşesi parçaları kullanılarak hazırlanan bir çanta içerisinde şişeye eşlik ediyor. Üretilen 12 şişeden ikisi geçen Ekim ayında açık artırmaya çıkarıldı (gelirleri beş İskoç hayır kurumu arasında paylaşıldı), ikisi Morrison Bowmore arşivleri için saklandı ve kalan sekizi yalnızca Islay’deki Bowmore İçki Fabrikasından 100.000 £. karşılığında  satın alınabiliyor.

 

Louis XIII Black Pearl

Bu eşsiz Louis XIII Konyak, en iyi likör şişesi tasarımları listelerinin başında geliyor.

 

 Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri

 

Louis XIII Black Pearl, Fransa’nın Grande Champagne bölgesinde yaşları 40 ile 100+ arasında değişen nadir bir likör karışımıdır. Şişe çelik veya gümüş gibi görünebilir, ancak daha önce hiçbir şişeye benzemeyen ışığı yansıtan ve kıran benzersiz renkli Bakara kristalinden üretilmiştir. Bir şişesi 100.000 TL’nin üzerinde satılmakta.

 

Crystal Head Vodka

 

 Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri

 

Aktör Dan Aykroyd, 2009 yılında Crystal Head Vodka’yı piyasaya sürmek için sanatçı John Alexander ile güçlerini birleştirdi. Alexander, şişeyi mükemmelleştirmek için iki yıldan uzun bir süre üzerinde çalıştı ve sonunda üretici olarak İtalya’daki Bruni Glass’ı seçti. Kosher sertifikalı votka, saf Newfoundland suyu ile yapılır ve Herkimer elmasları olarak bilinen 500 milyon yıllık kristallerden süzülerek üretilir.

 

Royal Salute 21yo Blended

 Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri

 

Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne

 

 

Bira iyidir ve viski hızlı ve havalıdır ancak Konyak üst düzey bir lükstür diyebiliriz. Özellikle dünyanın en pahalısı olduğunda. Konyak DNA’sı olarak adlandırılan Henri IV Dudognon Heritage, oldukça ilginç ve gösterişli bir şişede sunuluyor. 1776’dan beri üretilmekte olup, 100 yıldan fazla bir süre varillerde yaşlandırılmaktadır. 1 Milyon Pound Sterlin’den fahiş fiyata satılan likör, 24 K Sarı Altın ve Sterling Platinum’a batırılmış ve 6.500 sertifikalı parlak kesim elmasla süslenmiş bir şişede sunuluyor. Yaklaşık 8 Kilogram ağırlığındaki şişe 100 cl % 41 oranında alkol içeren Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne ile doludur. Bu mücevherli ambalaj, ünlü kuyumcu Jose Davalos tarafından üretilmiştir.

 

Milagro Barrel Reserve

 

 Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri

 

Sanat eserine benzeyen soğuk likör şişeleri arıyorsanız, Milagro Barrel Reserve Silver’dan başkasını aramayın. Bu güzel tekila şişesinin içinde, etrafındaki ışığın bir elmas yüzük üstünde gibi parıldayan camdan oyulmuş bir agav bitkisi bulunuyor. 30 gün boyunca Amerikan ve Fransız Meşe fıçılarında bekletilen olan tekilanın lezzeti de şişesi kadar benzersizdir. Ortalama fiyat 60 $ civarında olan tekila, havalı şişe koleksiyonlarına eklenmek için pek de pahalı diyemeyiz.

 

Samurai Vodka

 Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri

Bu Rus yapımı votka, daha önce gördüğünüz en iyi likör şişesi tasarımlarından biri olabilir. Bu şişe  sanatçı Arthur Schreiber tarafından yaratılan bir tasarım prototipidir. Mağazalarda satışını göremeseniz de sanatçı, ortak olabileceği bir içecek üreticisi arıyor. Ofset, sivri uçlu orta bölüm, şişenin bir samuray kılıcı tarafından ikiye kesildiği görüntüsünü verir. İsimi için oldukça uygun bir tasarım.

 

Anestasia Vodka

 

 Göz Kamaştıran En Güzel İçki Şişeleri

 

Anestasia Vodka’nın lansmanı Temmuz 2013’te büyükannesinin gizli votka formülünü kullanan Yuliya Mamontova tarafından yapıldı. Alabildiğince süslü bu güzel alkol şişesi, New York’lı tasarımcı Karim Rashid’in ellerinden çıkma. Rashid, pürüzlü kristal benzeri bir görünüme sahip olan tasarımlarıyla tanınır. Şişenin sert kenarlı, asimetrik tasarımı aynı zamanda kullanım kolaylığı ve sezgisel işlevsellik sağlıyor. IF Design ödülü sahibi şişe, koleksiyonunuz varsa kesinlikle eklenmeye değer.

 

 

Butik İçki ürünlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Esquire dergisinin 2019 yılı en güzel içki şişeleri seçkilerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Online Destek
1
Görüşme Başlat
Butik İçki
Hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası destek alabilirsiniz.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?