Etil Alkol Test Kiti Nasıl Çalışır?

etil alkol test kiti

Etil Alkol Test Kiti Nasıl Çalışır?

Sağlık her şeyden önemlidir. Evde içki yaparken aklınızdan çıkarmamanız gereken asıl undur güvenlik unsurudur. Bu yüzden kesinlikle emin olmadan alkolü tüketmemeniz gereklidir. Etil alkolünüzün gerçekten etil alkol olduğundan emin olmak artık daha kolay. Kullanacağınız alkolün Metil Alkol ya da Etil Alkol olup olmadığını anlamak için sizlere Etil Alkol Test Kiti sunuyoruz. Bu test kiti ile endişelerinizden kurtulabilir, ya da sağlığınızı tehdit edecek bir duruma karşı önlem alma imkanına sahip olabilirsiniz. Hem kendiniz için, he de çevrenizdeki insanların sağlığı için bu kiti kullanmanız hayati önem arz ediyor.

 

etil alkol test kiti

 

Kullanım

Her biri tek kullanımlık olan ( 1 Kullanımlık ) test kitlerimizin kullanım süresi kapağı açılmadıkça 2 yıldır.

Kulanım şekli: Test kiti dik konuma getirilip kapağı çekilerek açılır. Testi yapılacak alkolden enjektör veya pipet ile 3ML kadar tüpün içerisine boşaltılır. Tüpün ağzı kapak bastırılarak kapatılır. Tüp 45 saniye boyunca iyice çalkalanır. Çalkalama işlemi bittikten sonra kapak kısmı yere gelecek şekilde düz bir zemin üzerine konur ve aldığı renk gözlemlenir. Test bu konuma getirildikten sonra kesinlikle ÇALKALANMAMALIDIR.

 

Test Sonuçları Nasıldır?

Etil Alkol: Önce süt renginde kirli beyaz bir görünüm olur ve bu görünüm 1 dakika içerisinde şeffaf hale gelir. Test tüpü içerisindeki reaktan tüpün dibinde toplanır.

Metil Alkol: Tüp çalkalandıktan sonra tüm reaktan metil alkol ile karışır ve bulanık bir görüntü olur. Bu bulanıklık etil alkoldeki gibi berraklaşmaz.

Orijinal Alkollü İçecek: Test tüpünde şeffaf bir görüntü meydana gelir.

Ev Yapımı Alkollü İçecek: Kullanılan alkol etil ise çok açık sarı ve şeffaf bir görüntü oluşur.

Metil Alkollü İçecek: Şeffaf ancak kızıla çalan koyu çay rengi bir görüntü verir.

 

Yakma Testi:

Çalkalama testi yapıldıktan sonra tüpün içerisindeki sıvı bir çay tabağına dökülür ve karanlık bir ortamda yakılır. Mavi ağırlıklı MAVİ SARI renkte yanıyorsa ETİL alkoldür. Şayet YEŞİL yanıyorsa METİL alkoldür. ETİL ALKOL ve METİL ALKOL  karışımı bir alkol ise, içerisinde bulunan metil oranına göre MAVİ YEŞİL yanar.

 

Etil Alkol ve Metil Alkol Hakkında Önemli Bilgiler konulu blog yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

 

İndirim!
49.90349.00
Hediyeli
249.90

Bir yanıt yazın

Online Destek
1
Görüşme Başlat
Butik İçki
Hafta içi 10:00 - 18:00 saatleri arası destek alabilirsiniz.
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz?